Opublikowany w Hodowla

Grupa IX

Rasy gołębi: Grupa IX

Warto wiedzieć, że jedna z charakterystycznych, kultywowanych od dawien dawna pasji okazuje się przede wszystkim hodowla gołębi.

Grupa IX

Jest to hobby, jakie potrafi wciągnąć, nawet pomimo swej oryginalności i specyficzności. Generalnie warto wiedzieć, że gołębi, jakie występują obecnie na terenie całego świata i które żyją na rozlicznych kontynentach jest teraz cała masa.

Grupa IX

Niezliczone są ich odmiany, gatunki i rodzaje. Niemniej jednak wyszczególnia się kilka podstawowych, standardowych rodzajów wskazanych tu gołębi hodowlanych, jakie są najczęściej na chwilę obecną występujące.Grupa IX Wśród nich warte uznania są gołębie grupy dziewiątej. Istnieje ogólnie kilkanaście rozmaitych rodzajów grup gołębi, z czego nadmienić należy nieco więcej o grupie wyżej wskazanej, a więc dziewiątej.

Do tej kategorii zalicza się przykładowo takie odmiany ptaków jak białogłówka angielska, bialogłówka elbląska, białogłowka gabińska, białogon radomski, bawnogłówka poznańska, angielski średniodzioby, angielski krótkodzioby, amerykański lotny, amerykański domowy lotny, agaran, angielski mniszka, barwnogłówka królewiecka, berliński lotny, dlugołapciasty, astrachański lotny.

Wpis zawdzięczamy